Vill du veta mer?

Tveka inte att ta kontakt med någon i nätverkets ledningsgrupp för mer information om Nya sätt att vara kyrka. Välkommen!

Tin Mörk

Uppsala
Projektledare och inspiratör för Nya sätt att vara kyrka
tin@nyasatt.se 0708-593597

Björn Gusmark

Romelanda
Projektledare och inspiratör för Nya sätt att vara kyrka
bjorn@nyasatt.se 0708-593600

Leif Nordlander

Vara, Skara stift
Ordförande för nätverket Nya sätt att vara kyrka
leif.nordlander@svenskakyrkan.se

Anders O Johansson

Malmö, Lunds stift
anders.o.johansson@svenskakyrkan.se

Anna Torbrand

Skövde, Skara stift
anna.torbrand@svenskakyrkan.se

Henrik Roos

Saltsjö-Boo, Stockholms stift
henrik.roos@svenskakyrkan.se

Lars Häggberg

Linköping, Linköpings stift
lars.haggberg@svenskakyrkan.se

David Olsson

Torestorp, Göteborgs stift
david.olsson@svenskakyrkan.se

Mikael Landgren

Alingsås, EFS
df@efsvast.se

Thomas Holmström

Brålanda, Karlstads stift
thomas.holmstrom@svenskakyrkan.se

Anna Andersson

Hortlax, Luleå stift
anna.1.andersson@svenskakyrkan.se

Magnus Lind

Värnamo, Växjö stift
magnus.lind@svenskakyrkan.se

Olle Philipsson

Varberg, Göteborgs stift
Kontaktperson för Messy Church
olle.philipsson@svenskakyrkan.se

Länkar till fortsatt läsning och inspiration:

www.freshexpressions.org.uk
www.panyavagar.se

I samarbete med:

efs_devis_svart_web